24. novembris 2024. gads, svētdiena , Latvijā: ,  Polijā: . Šodien vārdadienu svin Polijā: Flory, Jana ; Latvijā: Velda, Velta
Polijas reģioni
Šī regiona pilsētas
Reklāmas bloks

Opolskie vojevodiste

Tā ir vismazākā no nesen radītajām vojevodistēm – gandrīz četras reizes mazāka par Mazowieckie vojevodisti. Tās teritorijā līdzās pastāvē dažādas kultūras: poļu, kā arī mazākumtautību – čehu, ukraiņu un vislielākā – vācu. Tūristus gaida skaistās vēsturiskās pilsētas: Paczkow, Nysa, Brzeg, Opole. Vojevodistes galvaspilsēta ir slavena ar saviem poļu dziesmas festivāliem. Pievelk arī Opavas kalnu daba un visdažādākie folkloristiskie festivāli. Ir vērts zināt arī to, ka šis ir viens no vissiltākajiem reģioniem Polijā.

ģērbonis

karogs
Vojevodiste aizņem vairāk par 9,400 km2 un to apdzīvo vairāk par 1 miljonu cilvēku. Vojevodistes galvaspilsēta ir Opole. Tās teritorijā atrodas 34 pilsētas un vairāk par 1500 ciematiem. Administratīvi reģions ir sadalīts 12 apriņķos. Rietumos tas robežojas ar dolnoslaskie vojevodisti, ziemeļos ar wielkopolskie un lodzkie un austrumos ar slaskie vojevodisti. Dienvidu robeža ir arī Polijas-Čehijas valsts robeža ar vairākiem robežpārejas punktiem (Pietrowice, Glucholazy, Konradow). Opolskie vojevodiste ietver rūpnieciski attīstītās teritorijas. Tajā atrodas bagātas minerālo izejvielu atradnes. Dominē cementa, metalurģijas, ķīmiskā, enerģētiskā, lauksaimniecības un pārtikas rūpniecība. Rūpniecības attīstība atstāja savas pēdas uz reģiona ģeogrāfijas un dabas. Vojevodistes teritorija ir ļoti diferencēta ģeoloģiskajā un virsmas uzbūves ziņā. Ziemeļu un vidusdaļa ir izvietotas Silezijas Ielejā, bet dienvidu daļu veido Raciborska Ieplaka. Uz dienvidiem no Glucholazy pilsētas atrodas Opawskie Kalni (aizsargātas, kā Opawskie Kalnu Ainavu Parks), ar to visaugstāko smaili Biskupia Kopa. Vislielākais interesanto tūristisko objektu sakopojums atrodas Nysa, Opole, Olesno un Brzeg apkārtnēs. Nysa pilsētas rajonam ir daudzas novadpētnieciskās un atpūtas vērtības. Te atrodas vecās pilsētas: Nysa ar vēsturisko vespilsētas apbūvi (mūri, Dom Wagi Miejskiej) un baznīcām, Paczkow, kuru apzīmē kā poļu Carcassonne, pateicoties aizsardzības mūriem, kuri pilnībā saglabājās, Otmuchow, kurā ir vroclavas bīskapu renesanses pils un baznīcas, aizsprosta ezeri: Otmuchowskie un Glebinowskie, kā arī uz dienvidiem no Nysa esošie Opawskie Kalni, kuros ir populāri atpūtas centri: Glucholazy, Prudnik, Pokrzywna un Jarnoltowek. Opole apkārtnēm arī ir dažādas novadpētnieciskās un atpūtas vērtības. Visvērtīgākie apskates objekti atrodas Opole (Swietego Krzyza katedrāle, renesanses ēku ansamblis) un Svētās Annas Kalnā (kurš tiek aizsargāts kā „Gora Swietej Anny” Ainavu Parks), kurš ir populārs svētceļotāju mērķis. Ziemeļaustrumos no Opole pilsētas, pie Turawskie ezera ir vairāki atpūtas un ūdens sporta veidu centri. Bierkowice (Opole rajons) atrodas Muzeum Wsi Opolskiej skansens. Brzeg pilsēta ir slavena ar Piastu dinastijas laikposma pili, kura tiek saukta arī par silezijas Vavelu. Olesno pilsētas apkārtnes kļuva populāras pateicoties daudzām koka baznīcām. No citām apmeklēšanas cienīgām vietām noteikti vajag pieminēt Glogowek pilsētu, kurā ir renesanses laikmeta pils un baznīcas, kā arī Moszna pilsētas skaisto eklektisko pili un angļu sugas zirgu ganāmpulku, Jemielnica pilsētas XIII gs. būvēto klosteri un Centrālo Kara Gūstekņu Muzeju, kurš atrodas Lambinovice pilsētā.

Raksti, kas attiecas uz šo Polijas regionu


Top.LV reiting@Mail.ru
Parse Time: 0.639s
Booking.com